پروفیل مبلی

پروفیل مبلی یکی ز محصولات آهنی است که کاربرد بسیار زیادی دارد و از ورق سیاه یا ورق روغنی تولید میشود. این محصول را به اسم قوطی مبلی، قوطی سبک یا پروفیل سبک نیز می‌شناسند. پس اگر در جایی به این سه کلمه برخورد کردید، منظور همان پروفیل مبلی است.

به دلیل سبک بودن این محصول، از آن در صنعت خودرو سارزی، مبلمان و ساختمان سازی به کار برده میشود.

پروفیل سبک از ورق سیاه یا ورق روغنی با گریدهای ST12، ST14 و ST37 ساخته میشود.

قیمت پروفیل مبلی رابطه مستقیمی با قیمت ورق آهن دارد که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

پروفیل مبلی چیست؟

پروفیل سبک به تمام پروفیل های آهنی گفته میشود که ضخامت ورق آنها کمتر از ۲ میلیمتر (از ۶.  تا ۱.۸ میلیمتر) باشد . این پروفیل ها به دلیل سبک بودنشان قیمت مناسبی هم دارند و در تولید مبلمان اداری بسیار پرکاربرد هستند ؛ به همین دلیل به آنها پروفیل مبلی گفته میشود .

قوطی سبک به دلیل اینکه از ورق سیاه و ورق روغنی ساخته میشود سطح صافی دارد و قابلیت خم کاری، آبکاری خوبی دارد . همچنین در ابعاد آن دقت بالایی به کار رفته است به طوری که در طول آن دهم میلیمتر و در ضخامت آن صدم میلیمتر رعایت شده است.

نحوه تولید پروفیل سبک

همانطور که گفتیم مواد اولیه برای تولید پروفیل مبلی، ورق است. در گذشته که تولید ورق در داخل کشور صورت نمی‌گرفت، کارخانه-های تولیدی پروفیل مجبور شدند از کشورهای اروپایی و ژاپن این مواد اولیه را خریداری کنند ولی با گذشت زمان و پیشرفت کارخانه-هایی مانند فولاد مبارکه، تولید ورق در این کارخانه آغاز شد و مواد اولیه دیگر کارخانه‌ها را تامین کرد.

کارخانه تولید کننده ورق خریداری شده را باید برش بزند به این صورت که سرورق را زیر غلتک قرار می‌دهند که سطح آن کاملا صاف و تخت شود و پس از آن برشکاری صورت میگیرد و آماده تولید میشود.

پروفیل مبلی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم تولید میشود. در روش مستقیم ورق را از قالب عبور می‌دهند که شکل قوطی مبلی به خود میگیرد و سپس با استفاده از سیستم فرکانس لبه‌های ورق جوش داده میشود و پس از تولید باید از مرحله کنترل کیفی عبور کرده و پس از تایید مرحله بسته¬بندی روی آنها انجام شود.

اما در روش غیرمستقیم با استفاده از روشهای شکل دهی ورق را به شکل لوله در می‌آورند سپس لوله را به شکل مورد نیاز تبدیل می‌کنند. با تعویض قالب پروفیل مورد نظر را میتوان تولید کرد.

دقت این روش نسبت به روش مستقیم بسیار کمتر است.

پروفیل مبلی
قیمت پروفیل مبلی

ویژگی پروفیل مبلی

پروفیل سبک از ورق استیل تولید میشود به همین دلیل فرم پذیری و استحکام پایینی دارد. حال با توجه به این موضوع مهمترین ویژگیهای پروفیل سبک را بیان می‌کنیم.

  • انعطاف پذیری بالا
  • ضخامت و ابعاد دقیق
  • کیفیت عالی
  • قابلیت آبکاری روی آن
  • تنوع در وزن محصول

ضخامت قوطی مبلی

این محصول که از ورقهای نازک تولید میشود از ضخامت .۶ میلیمتر شروع میشود و سایزهای بعدی .۷ ، .۸ ، .۹ تا ۱.۵ میل میرسد. طول قوطی سبک به صورت فابریک ۱۲ متر میباشد که بسته به نیاز مشتری میتواند به راحتی برش بخورد.

قیمت پروفیل مبلی

چندین عامل در تعیین قیمت قوطی مبلی تاثیر گذار هستند که از مهمترین آنها میتوان به نرخ تورم، میزان عرضه و تقاضا، قیمت جهانی آهن، تغییرات ارز و دلار اشاره کرد. به همین دلیل تغییرات قیمت پروفیل مبلی در کشور بسیار زیاد است.

قیمت پروفیل سبک

شما عزیزان برای اطلاع دقیق از قیمت قوطی سبک میتوانید با کارشناسان شرکت آهن سانا ارتباط برقرار کنید تا علاوه بر اعلام قیمت، شما را در امر خرید این محصول راهنمایی کنند.

شرکت آهن سانا که بزرگترین شرکت پخش آهن آلات در تهران و ایران میباشد، علاوه بر پروفیل محصولات دیگری مانند میلگرد و تیرآهن را نیز در بازار عرضه میکند. همچنین میتوانید قیمت تیرآهن و قیمت میلگرد را نیز از کارشناسان این شرکت پرس و جو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *