جدول-وزنی-قوطی-پروفیل01

قیمت قوطی پروفیل

[TS_Advanced_Tables id=”7″ table_formatting=”metadata” table_scope=”none” show_name=”true” show_info=”true” show_comments=”false” table_shortcodes=”false” preloader_use=”false” header_use=”true” header_rows=”1″ footer_use=”false” responsive_type=”none” styling_customize=”database” styling_stylerid=”1″ limitvisibility=”false” margin_top=”0″ margin_bottom=”0″]

قوطی پروفیل چیست ؟

قوطی پروفیل ، مقطع ست از جنس آهن که برای استحکام سازه از آن استفاده می‌شود. شکل های مختلفی از پروفیل‌ها تولید و روانه‌ی بازار می‌شوند که هر کدام از آن‌‌ها، کاربردهای مختلفی در صنعت و ساختمان‌سازی دارند. به طور کلی می‌توان پروفیل‌ها را در دو دسته‌ی صنعتی و ساختمانی تقسیم‌بندی کرد.

قوطی پروفیل سنگین چیست ؟

پروفیل های سنگین به دو صورت صنعتی و ساختمانی موجود هستند.این نوع پروفیل با ورق هایی با صخامت۱.۵میلی متر به بالا تهیه شده و مقطع این نوع پروفیل به صورت مستطیل یا مربع است.

خصوصیات اصلی این نوع پروفیل قابلیت جوش پذیری بسیار خوب، مقاومت پیچشی و خمشی می باشد. ویژگی های این نوع پروفیل موجب شده تا از این نوع پروفیل در ساخت شاسی های ماشین آلات سنگین، ساخت دستگاه های صنعتی ،ساخت ستون درب و پنجره ها استفاده شود؛ در واقع می توان گفت پروفیل های سنگین برای مصارفی که نیاز به مقاومت بالا در برابر فشار وزن دارند مناسب است، چرا که این نوع پروفیل از قابلیت تحمل وزن و فشار بالا برخوردار است.

 کاربرد قوطی پروفیل

از مهم‌ترین کاربردهای قوطی پروفیل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بخش عمده‌ای از پروفیل‌ها در ساخت در و پنجره‌ی آهنی استفاده می‌شوند.
  • پروفیل‌های مربع و مستطیلی‌شکل برای نرده‌های فلزی در و پنجره‌ی منازل، حفاظ کنار پله‌ها، حفاظ نرده‌ای و مواردی از این قبیل، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • پروفیل زد در ساخت سقف سوله‌ها کاربرد دارد.
  • از پروفیل‌ها در ساخت لوازم پزشکی، مانند تخت‌های بیمارستانی، اسباب حمل بیمار و وسایل آزمایشگاهی استفاده می‌شود.